Lek na raka – lekiem na trądzik?

Posted on Posted in Kontrowersyjnie w kosmetyce, Leczenie trądziku

Accutane (izotretinoina) jednym ratuje twarz, innym niszczy zdrowie. Ciężko oceniać ten lek, każdy musi wybrać co dla siebie jest najlepsze. Czy ładna twarz, czy ryzyko zniszczenia organizmu.
Accutane został stworzony przez Roche Pharmaceuticals i zatwierdzone przez US Food and Drug Administration (FDA) w 1982 roku.Accutane pierwotnie stworzony był do leczenia raka.
Sama brałam Izotek przez wiele miesięcy. Z tego co pamiętam dawka najmniejsza. Nie miałam żadnych skutków ubocznych podczas brania leku, co nie znaczy, że nie jestem ofiarą tego leku. O skutkach ubocznych mogę dowiedzieć się za kilka lat. Mam jednak nadzieję, ze tak nie będzie.

jak wyleczyć trądzik
Na polskich forach znajdziemy wiele osób skarżących się na okrutne skutki uboczne tego leku zaczynając od uszkodzeń wzroku, zniszczenia włosów, Hashimoto, czy wyniszczenia nawodnienia skóry, ból pleców,
Acuutane to lek teratogenny- jeśli kobieta zażywająca lek zajdzie w ciążę, jest wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia płodu, wad płodu.
Na stronach internetowych, forach można znaleźć wiadomości, że izotretinoina hamuje syntezę telomerazy. Telomeraza to enzym rybonukleoproteinowy, którego zadaniem jest dobudowanie brakującego odcinka nici DNA. Telomeraza występuje w intensywnie dzielących się komórkach, a jej aktywność zmniejsza się z wiekiem. To zmniejszenie aktywności łączy się ze starzeniem się komórek. Niestety Accutan prawdopodobnie wszystkim funduje przedwczesne starzenie organizmu. Niestety doczytałam się, że uszkodzenie telomerazy zwiększa podatność na uszkodzenia i nowotwory i skraca długość życia.
Niestety w „polskim” internecie nie znalazłam żadnej pracy naukowej na ten temat, jedynie na stronach angielskojezycznych można znaleźć trochę informacji, szczególnie na forach dotyczących trądziku.
Rozumiem ludzi z ogromnym problemem trądziku, którzy biorą Accutane (Izotek, Axtrotet, Isoderm, Actaven, Akneromin, Curacne) , natomiast zupełnie nie rozumiem lekarzy, którzy przypisują ten lek przy postaciach lekkich bądź średnich.
Napiszę niedługo, jak ja postanowiłam walczyć z negatywnymi skutkami accutane, których co prawda na dzień dzisiejszy u mnie nie widać, ale nierealne jest to żeby ich zupełnie nie było.

W Stanach i Kanadzie ofiary leku walczą o odszkodowanie za stracenie swojego zdrowia.

Nie chcę napisać, że to lek beznadziejny, bezsensowny, chcę tylko zwrócić uwagę na to, żebyście dokładnie zastanowili się, poszukali informacji w źródłach zagranicznych zanim wykupicie receptę.

Jeśli nie wiesz jak poradzić sobie ze sowim trądzikiem, zapraszam do mnie na konsultacje.

Źródła:
http://www.seegerweiss.com/drug-injury/accutane/about/
http://www.longecity.org/forum/topic/52060-help-accutane-causes-telomere-shortening/
http://izoteam.pl/index.php/topic,10972.0.html
http://www.drugwatch.com/accutane/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge