Błędy pielęgnacyjne moich klientek w wieku 35+

Posted on Posted in Odmładzanie w kosmetyce, Zrozum swoją skórę

Jak na razie błędów nie ma zbyt wiele, ale jeśli jakieś wytropię to na pewno znajdą się tutaj.

1. Demakijaż środkiem z SLS
Niestety większość Pań stosuje żele do mycia twarzy popularnych firm (nawet i drogich), które zawierają składniki, które mogą i podrażnić, i stosowane na dłuższą metę zaburzyć płaszcz hydrolipidowy skóry.Polecam nie kierować się nazwą, firmą, a odwrócić opakowanie kosmetyku tam gdzie jest skład INCI i szukać takich nazw jak Sodium Lauryl Sulfate ( SLS )
Sodium Laureth Sulfate ( SLES). Jeżeli są w składzie nie kupujemy takiego kosmetyku (najczęściej ten składnik jest na 2-3 miejscu).

2. Tonik służy do demakijażu
Niestety większość Pań albo nie stosuje toniku, albo stosuje go do domywania makijażu. Tonik jednak nie służy do domywania makijażu, a do wyrównywania pH skóry po demakijażu mleczkiem czy żelem. Im więcej substancji typu SLS, SLES tym bardziej mamy zaburzone pH skóry ( jest zawyżone), tonikiem musimy je obniżyć do ok.5,5.

gabinet kosmetyczny gdańsk
Źródło: http://www.drypharmacist.com/uploads/2/9/5/9/2959076/skin_barrier.jpg

 

3. Stosowanie Benzacne na zmiany trądzikowe
Substancja ta uwalnia cząsteczki tlenu, co przyczynia się do powstawania wolnych rodników przy naszej skórze- przyczyniają się one do procesów niszczenia i starzenia naszej skóry. Długotrwałe stosowanie takich substancji może przynieść takie same negatywne efekty, jak długotrwałe opalanie się. Nadtlenek benzoilu wpływa także na obniżenie ilości witaminy E w komórkach skóry. Pisałam o tym już tutaj
Zamiast nadtlenku benzoilu polecam kwas azelainowy (Acne derm) czy retinoidy.

4. Zbyt mało retinolu i kwasów w pielęgnacji
Niestety mam wrażenie, że wiele osób boi się kwasów i złuszczania. Zupełnie niepotrzebnie, bo nie każdy kwas równy kwasowi, i nie zawsze musimy łuszczyć się tak, że nie da się wyjść z domu:) Powtarzam to chyba wszystkim, że złuszczanie to podstawa odmładzania. Podobnie jest z retinolem –pochodną wit A, która ma ogromne znaczenie w odmładzaniu- jeszcze o niej napiszę!

5.Stosowanie maści na bazie parafiny itd. zamiast kremu
To częsty problem Pań, które miały dzieci z atopowym zapaleniem skóry, i dermatolog przepisał tego typu maść np. Lipobase, Cutibase. Zgadzam się, że przy AZS to bardzo pomocne specyfiki, przy przesuszeniu dłoni i stóp- też, czy stosowane jako krem ochronny w zimie dają świetne efekty. Natomiast taki krem stosowany w wieku 35+ jako krem dzienny/nocny to niestety trochę za mało, bo w głównym składnikiem jest parafina, która oprócz właściwości ochronnych, tworzących okluzję na naszej skórze nie robi nic. Wskóra w wieku 35+ potrzebuje antyoksydantów, witamin, aminokwasów, ceramidów….

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge